Wynagrodzenie I Kancelaria Adwokacka Agnieszka Jałoszewska
25
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-25,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.1,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

WYNAGRODZENIE

Wysokość wynagrodzenia i sposób rozliczenia ustalane są podczas indywidualnych rozmów z Klientem. Honorarium należne za jednorazową poradę ustalane jest przed rozpoczęciem współpracy.

 

Stosowane są dwa główne systemy rozliczeń:

wynagrodzenie ryczałtowe – wynagrodzenie określane jest poprzez ustalenie z góry konkretnej kwoty wynagrodzenia. System ten jest stosowany w sprawach, w których można w przybliżeniu określić zakres prac i ich wymiar czasowy.

 

rozliczenie godzinowe – wysokość wynagrodzenia zależy od czasu poświęconego wykonaniu zlecenia. System ten jest stosowany głównie przy stałej obsłudze prawnej oraz gdy nie jest możliwe określenie z góry zakresu prac.

Do ustalonej kwoty wynagrodzenia należy doliczyć podatek od towarów i usług (23%).

 

Wynagrodzenie co do zasady płatne jest z góry.

 

W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość rozłożenia honorarium na raty – Kancelaria Adwokacka Agnieszki Jałoszewskiej wychodzi z założenia, że pomoc prawna należy się każdemu, niezależnie od jego aktualnych możliwości finansowych.